Strona główna > Aktualności, Cyfrowy Polsat > Plus zaprezentuje LTE z prędkością do 150 Mb/s    

Plus zaprezentuje LTE z prędkością do 150 Mb/s

2012-08-26

W trakcie Sopot TOP of the TOP Festival Plus zaprezentował LTE z szybkością do 150 Mb/s, czyli aż o połowę szybciej niż w dostępnej obecnie na rynku ofercie komercyjnej. W technologii LTE na częstotliwości 1800 Mhz, dzięki terminalom Huawei IV kategorii, Plus może pochwalić się prędkością 150 Mb/s jako pierwszy operator na świecie.

Plus zapewnił infrastrukturę techniczną na terenie Opery Leśnej podczas Sopot TOP of the TOP Festival i jest oficjalnym dostawcą internetu LTE na potrzeby festiwalu (Biuro Festiwalowe oraz Biuro Prasowe).

Drugiego dnia festiwalu odbył się z kolei koncert „Muzodajnia Gwiazd”, w trakcie którego na scenie zobaczymy najpopularniejsze gwiazdy portalu Muzodajnia.pl, należącego do operatora sieci Plus, a wśród nich m.in.: Afromental, Mrozu, Blue Cafe, Kombii, Ania Wyszkoni, Bracia, Loka, Honorata Skarbek Honey, Jula, Liber w duecie z kapelą InoRos i Mirami. Sobotni koncert podsumował czteroletni okres działalności Muzodajnia.pl, czyli największego w Polsce portalu umożliwiającego ściąganie za grosze hitów mp3 na telefon i komputer, a występujący na nim artyści zostali nominowani do niego na podstawie popularności ich twórczości wśród użytkowników portalu. Koncert „Muzodajnia Gwiazd” odbył się w sobotę 25 sierpnia 2012 roku w Operze Leśnej w Sopocie, a od godziny 21:30 zagościł również na antenie Polsatu.

Muzodajnia.pl to uruchomiony w lipcu 2008 roku przez operatora sieci Plus portal z najtańszą muzyką w sieci, który pozwala na legalne „ściąganie” utworów muzycznych zarówno na komputer, jak i bezpośrednio na telefon. Działając w formie abonamentowej umożliwia pobieranie zarówno pojedynczych utworów jak i pełnych albumów. Dostępny jest jako strona www, portal mobilny Plus oraz w postaci aplikacji na telefony z systemem Android i IOS. Stale zwiększa się liczba utworów na Muzodajni i obecnie to ponad 3 mln pełnych utworów muzycznych, tzw. fulltracków, dostępnych w najpopularniejszych formatach, w tym mp3. To także najszerszy katalog polskiej muzyki, bardzo często udostępniający swoim użytkownikom utwory dostępne wyłącznie na Muzodajnia.pl. W ciągu czterech lat funkcjonowania portalu założyło na nim konto blisko 700 tysięcy osób, z czego do tej pory około 350 tysięcy było użytkownikami płacącymi za dostęp do legalnej muzyki. W tym okresie pobrano z Muzodajni ok. 26 mln utworów.

Źródło: tvpolsat.info

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*