Strona główna > Aktualności, ASTER, Cyfra+, Cyfrowy Polsat, Inea, Inotel, Jambox, N, Platformy Cyfrowe, Supermedia, Telewizja kablowa, TNK, UPC, Vectra > Zastaw, kup lub sprzedaj! HISTORY zaprasza do rodzinnego lombardu.    

Zastaw, kup lub sprzedaj! HISTORY zaprasza do rodzinnego lombardu.

2012-08-24

Na długo przed pojawieniem się nowoczesnych banków i bankomatów istniały już lombardy. Do połowy XX wieku to one były głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce, a także w dzisiejszych czasach pomagają wielu ludziom związać koniec z końcem. Trzy pokolenia Harrisonów: dziadek Richard, syn Rick oraz wnuczek Corey i jego kolega z dzieciństwa, Chumlee powracają w nowych odcinkach przebojowego serialu „Gwiazdy lombardu”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek 3 września o 21:00 na HISTORY.

Produkcja zabiera widzów za drzwi rodzinnego lombardu Gold & Silver na przedmieściach Las Vegas. W trójkę Harrisonowie bystrym okiem oceniają wartość każdego przedmiotu, jaki klienci chcą u nich zastawić lub sprzedać, od rzeczy najpospolitszych po autentycznie zabytkowe, na przykład XVI-wieczny samurajski miecz, pierścień mistrzów ligi futbolowej, obraz Picassa lub XVII-wieczny wyrok sądowy. Muszą umieć odróżnić autentyki od podróbek i udzielić fachowej odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: „Jaka historia kryje się za tym przedmiotem?” oraz „Ile to jest warte?”.

Półki w sklepie są pełne różnego rodzaju przedmiotów, m.in. guziki wykonane specjalnie na pogrzeb Jerzego Waszyngtona, czy drewniana noga pirata. Każdy z tych przedmiotów ma swoją własną historię. Za sukcesem interesu Harrisonów stoi przede wszystkim wiedza, intuicja, stalowe nerwy i rodzinna atmosfera. Richard („Staruszek”) ma smykałkę do precyzyjnego wyceniania przedmiotów. Rick, urodzony handlarz, wydaje się posiadać niezwykłą zdolność odróżniania skradzionych lub podrobionych przedmiotów i jest niewyczerpanym źródłem informacji na temat historii. Natomiast Corey, wyszkolony rzeczoznawca, jest mózgiem i siłą napędową lombardu. Kiedy Harrisonowie nie maja pewności co do wartości lub pochodzenia przedmiotu, zwracają się z prośbą o radę do profesjonalnej sieci specjalistów.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*