Strona główna > Aktualności, Platformy Cyfrowe, Telewizja kablowa > A+E NETWORKS UK MIANUJE NOWEGO WICEPREZESA DS. OPERACJI HANDLOWYCH    

A+E NETWORKS UK MIANUJE NOWEGO WICEPREZESA DS. OPERACJI HANDLOWYCH

2012-08-24

Wiodący koncern medialny A+E Networks™ UK, joint venture A+E Networks™ i BSkyB, mianował Bakori’ego Davisa wiceprezesem ds. operacji handlowych (VP of Commercial Operations).

Davis, który przechodzi do firmy z Viacom Media Networks, będzie odpowiedzialny za linearną i nielinearną dystrybucję kanałów na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polski, Europy Środkowo-Wschodniej, Skandynawii, Beneluksu, Islandii, Grecji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Jego zadaniem będzie rozwijanie portfolio wysokiej jakości kanałów A+E Networks UK, tj. HISTORY™, Crime & Investigation Network®, BIO®, oraz MILITARY HISTORY®.

Davis będzie również pracować z zespołem ds. sprzedaży reklamy, odpowiedzialnym za reklamę międzynarodową, treści związane z budowaniem marki oraz zintegrowane działania marketingowe, tj. dystrybucję programów na DVD oraz za pomocą serwisów VOD, Internetu szerokopasmowego, telefonów komórkowych i innych urządzeń. Davis będzie raportować do Toma Davidsona, Managing Director w A+E Networks UK.

Przed dołączeniem do zespołu A+E Networks UK Davis był Vice President for Content Distribution w Viacom Media Network, gdzie odpowiadał za dystrybucję 24 kanałów z portfolio firmy. Pracował również w Discovery Communications, gdzie zarządzał takimi markami jak TLC czy Animal Planet, a wcześniej w National Cable oraz Television Association (NCTA).
Tom Davidson w następujący sposób skomentował mianowanie Davisa na stanowisko wiceprezesa ds. operacji handlowych: „Cieszymy się, że Bakori Davis dołączy do nas w nowej roli. To wspaniała okazja do dalszego rozwoju firmy. Davis, który ma za sobą 15 lat pracy dla koncernów rozrywkowych o zasięgu globalnym, posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić dalszy wzrost  naszych kanałów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na świecie.”

Bakori Davis dodał: „To dla mnie niezwykle ekscytujące, że mogę dołączyć do  A+E Networks UK – firmy, która cały czas  dynamicznie się rozwija, czego przykładem jest choćby rozszerzenie dystrybucji kanałów o Europę Środkowo-Wschodnią. Na nowym stanowisku będę kontynuował rozwój marek, poszukując kolejnych szans na nowych rynkach.”

A+E Networks UK obecnie działa w 27 krajach na terenie Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Kanały koncernu docierają do ponad 63 milionów gospodarstw domowych i są dostępne w 15 wersjach językowych.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*