Strona główna > Aktualności, Platformy Cyfrowe, Telewizja kablowa > Mirosław Baka twarzą kampanii Crime & Investigation Network    

Mirosław Baka twarzą kampanii Crime & Investigation Network

2012-08-19

Crime & Investigation Network® POLSAT, kanał dokumentalny poświęcony zbrodniom i przestępstwom, należący do koncernu medialnego A+E Networks™ UK, joint venture A+E Networks™ z BSkyB, rozpoczął współpracę z Mirosławem Baką. Aktor pojawi się w kampanii promocyjnej cyklu „Ukryte oblicza zbrodni”, która rozpocznie się 20 sierpnia i obejmie swoim zasięgiem prasę, radio, TV oraz internet.

W jesiennej ramówce kanału zostaną zaprezentowane nowe seriale, które odsłonią kulisy szokujących przestępstw oraz wyjaśnią tajemnice skrywane przez zwykłych ludzi. W cyklu „Ukryte oblicza zbrodni”, nadawanym w dni powszednie o 22:00 od 3 września, znajdą się takie produkcje jak „Zło z bliska”, „Urodzeni, by zabijać?”, „Diabeł w moim domu”, „Grzechy i sekrety” oraz „Podmiejski koszmar”.

Za reżyserię spotów reklamowych i zapowiedzi seriali cyklu z udziałem Baki odpowiada producentka telewizyjna i reżyserka Agnieszka Lesiewicz. Produkcją zajęło się A+E Networks UK we współpracy z warszawską firmą OTO FILM. Podczas dwudniowej sesji zdjęciowej, która miała miejsce w Warszawie, wykorzystano kamery typu Epic Red. Postprodukcją zajęła się Jola Kudela, reżyser animacji i grafik.

„Celem kampanii jest przybliżanie naszych kanałów lokalnej widowni tam, gdzie jest to możliwe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z Miłosławem Baką – skomentowała Anna Priest, VP of Marcomms w A+E Networks UK. Uważamy, że jego dorobek w produkcjach

kryminalnych czyni go najlepszym kandydatem do udziału w tej kampanii. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem i będziemy tutaj dalej inwestować, by zapewnić popularność naszych marek telewizyjnych wśród widzów.”

Mirosław Baka, komentując swój udział w kampanii, powiedział: „Całe życie sprzeciwiałem się przemocy. Niemniej przez lata mojej aktorskiej kariery byłem i jestem przez wielu widzów kojarzony z rolami tzw. czarnych charakterów bądź twardych facetów stojących po słusznej stronie prawa. Z bliska 50 ról w filmach fabularnych i kilkunastu seriali – niemal jedna trzecia to filmy o charakterze sensacyjno-kryminalnym. Zagadki kryminalne, zbrodnia, sensacja, przestępcy i stróże prawa; zawsze pasjonująca walka dobra ze złem – to tematy, które w filmie i telewizji są mi szczególnie bliskie. Moja współpraca z Crime & Investigation Network POLSAT wydaje się więc naturalną koleją rzeczy.”

„Niezwykle ważne było odzwierciedlenie mrocznego nastroju produkcji wchodzący w skład cyklu „Ukryte oblicza zbrodni”. Obrazy są tajemnicze i pełne napięcia, ale jednocześnie można w nich znaleźć polski pierwiastek. Poszukując twarzy sezonu chciałam znaleźć aktora, który w swojej dotychczasowej karierze wcielał się zarówno w role morderców, jak i tych, którzy ich ścigają – powiedziała Agnieszka Lesiewicz, reżyser. Kiedy zobaczyłam Mirosława w kultowej roli w „Krótkim filmie o zabijaniu” Kieślowskiego, a później w roli komisarza w popularnym serialu kryminalnym, wiedziałam, że doskonale będzie się nadawał do naszego projektu. Mirosław podszedł do swojej roli z ogromnym zaangażowaniem i charyzmą. Praca z tak utalentowanym i znakomitym aktorem była dla nas prawdziwym zaszczytem i przyjemnością.”

Mirosław Baka dodaje: „Zawód aktora w większości polega na głębokiej analizie roli i budowaniu postaci. Zanim aktor staje na planie filmowym, powinien mieć precyzyjnie skonstruowaną i przemyślaną logicznie postać, którą kreuje. Pierwszy etap naszej współpracy z Crime & Investigation Network POLSAT, podczas realizacji zapowiedzi cyklu „Ukryte oblicza zbrodni” był bardzo ciekawym artystycznie, pod każdym względem profesjonalnym i dzięki temu nadzwyczaj przyjemnym spotkaniem ludzi doskonale znających swój warsztat, a także tematykę i klimat prezentowanej widzom propozycji programowej.”

Crime & Investigation Network POLSAT zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców. Widzowie na własne oczy mogą przekonać się, jak organy ścigania wykorzystując techniki detektywistyczne i narzędzia diagnostyczne, doprowadzają do rozwiązania skomplikowanych śledztw.

Crime & Investigation Network nadaje w Polsce od marca 2010 roku i jest dostępny w ofercie m.in.: platform Cyfrowy Polsat (25 i 74), CYFRA+ (109), n (83) oraz w sieciach UPC (373) i TOYA (354).  Więcej informacji można uzyskać na oraz

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*