Strona główna > Aktualności, Telewizja kablowa > Netia rozpędza się do 100 Mb/s    

Netia rozpędza się do 100 Mb/s

2011-06-17

Trwa modernizacja sieci ethernetowej Netii (a dokładnie Internetii) do NGA (w modelu FTTB) oraz własnej sieci miedzianej do VDSL2 (w modelu FTTC/N). Do końca roku w zasięgu NGA ma być pół miliona klientów.

- Jeśli chodzi o sieć ethernetową – tu nie ma niespodzianek, bo wszędzie gdzie dokonaliśmy modernizacji do NGA – jest 100Mb/s – pisze na blogu Netii Paweł Caban, kierujący w spółce działaniami strategicznymi w obszarze NGA czyli sieci następnej generacji oraz WiMAX.

- Okazuje się jednak, że modernizacja własnej sieci miedzianej do VDSL2 oraz działające już na niej komercyjne usługi, bardzo pozytywnie zaskakują. Rozpędziliśmy VDSL do prawie 100 Mb/s bez jakiegokolwiek skracania linii – tylko doposażając węzły i rozbudowując transmisję do nich. Wszystko zależy rzecz jasna od długości i jakości linii, a właśnie uzyskane wyniki potwierdzają bardzo jak dobrej jakości jest nasza sieć miedziana – dodaje Caban.

Operator przedstawił także dane dotyczące jednego z obszarów komercyjnych NGA): 12 proc. linii NGA na VDSL2 osiągnęło synchronizację na poziomie sprzętu powyżej 90 Mbps. Co trzeci klient korzysta z internetu 50 Mbps (mógłby mieć więcej, ale Netia na razie celowo maksymalną prędkość VDSL ustawiła na 50 Mbps). Aż 64 proc. klientów ma u siebie internet szybszy niż 30 Mbps.

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , ,

Napisz komentarz

*