Strona główna > Aktualności, Cyfra+, Platformy Cyfrowe > „Komisarz Winter” – nowy serial w Ale kino    

„Komisarz Winter” – nowy serial w Ale kino

2011-06-17

Telewizja Ale kino! od niedzieli (19 czerwca 2011 roku) rozpoczyna emisję serialu „Komisarz Winter”. Będzie to okazja do spotkania z jednym z popularniejszych bohaterów szwedzkiej powieści kryminalnej.

Erik Winter – bohater bestsellerowych powieści Ake Edwardsona – to najmłodszy i najprzystojniejszy komisarz w dziejach göteborskiej policji, gdzie pracuje jako detektyw w Wydziale Zabójstw. Jest bardzo zaangażowany w swoje obowiązki – a mimo to umie znaleźć czas dla żony i córek. To doświadczony funkcjonariusz policji, a zagadki zbrodni, nad którymi pracuje, są dla niego czymś więcej niż kolejnymi sprawami do rozwikłania. Traktuje je nie tylko jako zawodowe, lecz także moralne wyzwanie, starając się zrozumieć motywy ludzkiego działania, choćby były najbardziej mroczne.

„Komisarz Winter” to ekranizacja bestsellerowych powieści Ake Edwardsona – współtwórcy światowego fenomenu, jakim jest nowy szwedzki kryminał. Zrealizowany w 2010 roku serial jest adaptacją przygód tytułowego komisarza Wintera, bohatera, który popularnością dorównuje ikonie szwedzkiej literatury sensacyjnej, inspektorowi Kurtowi Wallanderowi.

Serię „Komisarz Winter” tworzą cztery dwuczęściowe filmy, oparte na powieściach: „Najpiękniejsza kraina”, „Pokój numer 10″, „Prawie umarły” i „Ostatnia zima”. W pracach nad scenariuszem wziął udział Ake Edwardson. W tytułową rolę wcielił się Magnus Krepper, znany m.in. z filmów z cyklu „Millennium”.

W każdą niedzielę, od 19 czerwca, Ale kino! pokaże premierowo dwa odcinki składające się na jeden film. Emisje o godzinie 20:10 i 21:20.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*