Strona główna > Aktualności, Cyfrowy Polsat, Platformy Cyfrowe > Część Cyfrowego Polsatu na sprzedaż    

Część Cyfrowego Polsatu na sprzedaż

2011-06-17

Zygmunt Solorz-Żak oraz Hieronim Ruta planują sprzedać część akcji Cyfrowego Polsatu, największej w Polsce platformy telewizji satelitarnej. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać zainwestowane w telekomunikację.

Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował o otrzymaniu zawiadomienia od Zygmunta Solorza-Żaka i Heronima Ruty, o tym, że akcjonariusze zwrócili się do Deutsche Bank, Credit Agricole CIB oraz Trigon z prośbą o zbadanie możliwości przeprowadzenia potencjalnej oferty sprzedaży części akcji spółki znajdujących się w bezpośrednim lub pośrednim posiadaniu akcjonariuszy.

Ponadto akcjonariusze poinformowali spółkę, iż jest ich zamiarem, aby w przypadku realizacji jakiejkolwiek potencjalnej oferty sprzedaży Zygmunt Solorz – Żak zachował swój większościowy udział w kapitale zakładowym spółki. Środki pozyskane z realizacji potencjalnej oferty sprzedaży zostaną przeznaczone przez akcjonariuszy na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym.

Zarząd spółki jest skłonny poprzeć powyższą potencjalną ofertę sprzedaży, ponieważ jej realizacja zwiększyłaby płynność rynkową spółki i w najbliższych dniach będzie dostępny na spotkaniach z inwestorami.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*