Strona główna > Aktualności, Cyfrowy Polsat, Platformy Cyfrowe > Największe na świecie zawody gier komputerowych w ipla    

Największe na świecie zawody gier komputerowych w ipla

2011-06-02

Już w ten weekend telewizja internetowa ipla jako jedyna w Polsce transmitować będzie największe na świecie zawody w grach komputerowych Major League Gaming (MLG). Polscy internauci będą mogli śledzić zmagania najlepszych graczy na świecie o nagrody, których łączna wartość sięgnie miliona dolarów. Transmisja dostępna będzie w ipla bezpłatnie.

Zjawisko gier komputerowych uznawane jest za fenomen naszych czasów. Jest to jedna z głównych aktywności związanych z czasem wolnym wśród mężczyzn w wieku 18-24 lat, a roczne zyski z gier sięgają ponad 50 miliardów dolarów w skali globalnej. Tegoroczny sezon zawodów Major League Gaming ma być największym zorganizowanym dotychczas na świecie wydarzeniem związanym z grami. Łączna wartość nagród w konkursie sięgać będzie miliona dolarów.

Programy na żywo z Pro Circuit Series (spotkania w ramach MLG) będą trwać trzy dni: od 3 do 5 czerwca 2011. Udostępnione zostaną trzy równoległe relacje z rozgrywek w Halo: Reach, Call of Duty: Black Ops oraz StarCraft II. Wybrane relacje będą dodatkowo opatrzone komentarzem w języku angielskim. Relacja obejmować będzie ponad 80 godzin transmisji na żywo. Wszystkie rozgrywki dostępne będą w ipla także w formie VOD.

Kalendarium transmisji (czasu polskiego):

Piątek:
22:50 – Halo: Reach

23:15 – Call od Duty: Black Ops

23:15 – StarCraft II

Sobota:
16:00 – Halo: Reach

16:00 – Call od Duty: Black Ops

17:00 – StarCraft II

Niedziela:
16:00 – Halo: Reach

16:00 – Call od Duty: Black Ops

16:00 – StarCraft II

Najbliższe rozgrywki w ramach Major League Gaming odbędą się w Columbus (stan Ohio) w Stanach Zjednoczonych. Kolejne imprezy Pro Circuit Series będą się odbywały co miesiąc, aż do listopada 2011. Odbędą się w Anaheim (Kalifornia), Raleigh (Karolina Północna), Orlando (Floryda) i Providence (Rhode Island). W rozgrywkach udział biorą najlepsi zawodnicy wyłonieni podczas całorocznych zmagań na platformie MLG. Major League Gaming to istniejąca od 2002 roku liga stowarzyszająca najlepszych graczy komputerowych z 29 krajów.

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , ,

Napisz komentarz

*