Strona główna > Cyfra+, Cyfrowy Polsat, Platformy Cyfrowe > Ekstraklasa w Polsacie: cztery mecze, Śląsk i magazyny    

Ekstraklasa w Polsacie: cztery mecze, Śląsk i magazyny

2011-05-27

Polsat przygotowuje się do relacjonowania meczów piłkarskiej Ekstraklasy. W każdej kolejce stacja pokaże mecz Śląska Wrocław, trzy lub cztery inne spotkania oraz każdego dnia rozgrywek magazyn z zapowiedziami i skrótami.

Polsat zyskał prawa do relacjonowani w przyszłym sezonie meczów Ekstraklasy – wspólnie z Canal+ i Eurosportem – w przetargu rozstrzygniętym przez spółkę zarządzającą tymi rozgrywkami. Stacja Zygmunta Solorza-Żaka będzie pokazywać spotkania w swoich kodowanych kanałach sportowych: Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Futbol.

Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, stacja nie ma zamiaru w związku z transmisjami Ekstraklasy uruchamiać kolejnego kanału sportowego. – Damy radę pomieścić mecze w obecnie już działających kanałach – zapewnia Kmita.

Polsat w każdej kolejce pokaże cztery mecze: w piątek spotkanie rozpoczynające się o 18:00, w sobotę mecze o 16:00 i 18:00 oraz w niedzielę spotkanie o 16:00. Stacja będzie wybierać mecz do transmisji spośród pięciu, których wcześniej nie zarezerwował dla siebie Canal+. Natomiast spotkanie „ostatniego wyboru” pokaże w poniedziałek Eurosport. Ponadto Polsat będzie transmitować wszystkie spotkania Śląska Wrocław, który należy do Zygmunta Solorza-Żaka. Jeśli mecz Śląska wcześniej wybierze Canal+, Polsat również go pokaże, a ponadto – cztery inne spotkania z tej kolejki.

Dodatkowo stacja każdego z tych dni i w poniedziałki będzie emitować magazyn ze skrótami dotychczas rozegranych meczów, przy czym programy te w piątki i poniedziałki mogą się rozpoczynać najwcześniej o 21:00, a w soboty i niedziele – o 20:00. Nie wiadomo jeszcze, jak długi będzie ten program w poszczególne dni rozgrywkowe – zależy to od długości pokazywanych skrótów, a w tej właśnie kwestii trwają obecnie rozmowy między Polsatem, Canal+ i Eurosportem. – Przy czym z oczywistych względów pierwszego dnia danej kolejki w naszym magazynie będzie więcej zapowiedzi, a ostatniego dnia program wypełnią skróty i podsumowania – opisuje Marian Kmita.

Mecze Ekstraklasy będzie w Polsacie obsługiwał cały zespół dziennikarzy i komentatorów zajmujących się futbolem, na czele z Bożydarem Iwanowem i Mateuszem Borkiem. Czy stacja liczy na rekordową oglądalność meczów polskiej ligi? – Nie podchodzimy w ten sposób do transmisji Ekstraklasy, z tym że wiemy oczywiście, że to bardzo dobry „produkt” telewizyjny – komentuje Marian Kmita. – Nadchodzący sezon tych rozgrywek będzie dla nas swoiście zapoznawczy, bo wcześniej pokazywaliśmy wyłącznie mecze polskich pucharów, a mecze ligowe tylko incydentalnie. Wierzymy jednak, że spotkania Ekstraklasy będzie u nas oglądać tych 50 tys. widzów więcej niż inne transmisje – deklaruje.

Kmita podkreśla przy tym, że dzięki umowie Ekstraklasy z Canal+, Polsatem i Eurosportem transmisje meczów ligowych będą docierać do co najmniej 6 mln widzów, czyli o kilkaset procent więcej niż obecnie. Oznacza to dla klubów nowe możliwości reklamowe związane z szerszą ekspozycją w mediach firm i marek sponsorujących drużyny.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podziel się

Zobacz także:

  • Brak powiązanych artykułów

Napisz komentarz

*