Strona główna > Aktualności, Telewizja kablowa, Vectra > Vectra kupuje infrastrukturę telewizji kablowej Netii    

Vectra kupuje infrastrukturę telewizji kablowej Netii

2011-05-18

Vectra kupiła od Netii sieć analogowej telewizji kablowej działającą w Bydgoszczy i kilku okolicznych miejscowościach. Vectra przejmie obsługę kilku tysięcy abonentów telewizji kablowej oraz uzyska dostęp do kolejnych kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.

Infrastruktura sieci koncentrycznej przejęta od Netii obejmuje część Bydgoszczy oraz 5 okolicznych miejscowości: Nowe nad Wisłą, Nakło, Paterek, Świecie i Tuchola. Zakup dobrze uzupełnia istniejącą infrastrukturę Vectry: w Nakle i Świeciu Vectra jest już obecna, natomiast Bydgoszcz chętnie dopisuje do listy dużych miast, gdzie rozpocznie rynkową ekspansję. Przejęcie przynosi Vectrze około 6 tysięcy abonentów analogowej telewizji kablowej oraz dostęp do kolejnych kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.

- Sprzedaż sieci koncentrycznej jest efektem realizacji strategii Netii, polegającej na skupieniu się na technologiach o kluczowym znaczeniu. Telewizja analogowa, oferowana na bardzo ograniczonym terenie, generuje koszty, nie dając korzyści efektu skali. Netia dąży do ujednolicenia platform technologicznych, za pomocą których dostarcza usługi. Usługi TV zdecydowanie bardziej efektywnie możemy dostarczać w technologii IP – powiedział Karol Wieczorek, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Netii.

- Z satysfakcją przyjmujemy zwiększenie obecności Vectry w regionie kujawsko-pomorskim. To dla nas duże wyzwanie, możliwość istotnego wzrostu liczby abonentów każdej z naszych usług. Dotyczy to zwłaszcza Bydgoszczy, w której już podjęliśmy działania zmierzające do powiększenia zasięgu pozyskanej od Netii sieci – powiedział Krzysztof Burmer, dyrektor operacyjny Vectry.

Vectra planuje jak najszybciej uruchomić na pozyskanych zasobach usługi telewizji cyfrowej i wiele innych. Jednym z głównych celów strategicznych operatora jest świadczenie tej samej oferty nowoczesnych usług opartych na szerokopasmowej transmisji danych cyfrowych we wszystkich miejscowościach, gdzie jest obecny. Dlatego dotychczasowi abonenci Netii mogą się spodziewać ich pojawienia w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: media2.pl

Podziel się

Zobacz także:

Tags: ,

Napisz komentarz

*