Strona główna > ASTER, Cyfrowy Polsat, Platformy Cyfrowe, Telewizja kablowa, UPC, Vectra > Disney Junior. Tu zaczyna się magia    

Disney Junior. Tu zaczyna się magia

2011-05-18

Ruszyła kampania promocyjna nowego kanału dziecięcego Disney Junior, który od 1 czerwca br. zastąpi stację Playhouse Disney. Działania obejmują m.in. prasę, internet i outdoor.

Kreacja kampanii oparta jest na nowym serialu “Jake i Piraci z Nibylandii, który zadebiutuje w ramówce Disney Junior. W reklamach można zobaczyć dzieci, które spotykają swoich ulubionych bohaterów Disneya.

Działania obejmują prasę (magazyny parentingowe i telewizyjne), internet (m.in. portale i blogi parentingowe) oraz outdoor (autobusy w ośmiu największych miastach w Polsce, siatki FLN oraz roll-upy, plakaty i ulotki przy placach zabaw w centrach handlowych). Prowadzona jest również autopormocja w kanałach Disney Channel i Playhouse Disney oraz w serwisie Disney.pl.

Głównym partnerem kampanii jest Cyfrowy Polsat. Kreację przygotował Disney we własnym zakresie, a media zaplanował Carat. Działania potrwają do połowy czerwca br.

Rebranding stacji nastąpi we wszystkich krajach, gdzie nadaje Playhouse Disney i jest częścią globalnej strategii The Walt Disney Company. Disney Junior kierowany będzie do dzieci w wieku od 2 do 7 lat (Playhouse Disney – od 2 do 5 lat) i oprócz pozycji znanych z Playhouse pojawią się na nim nowe seriale animowane (m.in. wspomniany “Jake i Piraci z Nibylandii”), a także filmy fabularne czy produkcje lokalne.

Playhouse Disney oglądać można obecnie w Cyfrowym Polsacie, a także w sieciach UPC Polska, Aster i Vectra. W kwietniu br. jego udział w rynku wyniósł 0,55 proc.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Podziel się

Zobacz także:

  • Brak powiązanych artykułów

Jedna odpowiedź to “Disney Junior. Tu zaczyna się magia”

  1. Zenobiusz pisze:

    CP dobrze wie, co jest godne promocji i przy jakie projekty może współreklamowac swoja marką. Jestem ciekawy tej zmiany Playhouse Disney na Disney Junior. W dodatku CP z racji startu Disney Junior zorganizował bardzo fajny konkurs dla najmłodszych: :D

Napisz komentarz

*