Strona główna > Aktualności, Telewizja kablowa, UPC > Start Playhouse Disney w UPC    

Start Playhouse Disney w UPC

2010-09-01

Pierwszy września to dla najmłodszych widzów UPC nie tylko dzień powakacyjnego powrotu do szkoły i przedszkola. Tego dnia UPC jako pierwszy operator telewizji kablowej w Polsce, wprowadza do oferty 24-godzinny kanał Playhouse Disney. Z pewnością ucieszy on także rodziców, którzy oczekują dla swoich dzieci rozrywki na najwyższym poziomie. Nowa stacja wchodzi w skład Pakietu Max HD i stanowi 11 kanał dla dzieci dostępny w Telewizji Cyfrowej UPC. Tym samym UPC umacnia swoją pozycję dostawcy oferującego swoim klientom najbogatszy wybór kanałów dla dzieci.

Kanał Playhouse Disney, którego premiera w ofercie Telewizji Cyfrowej UPC ma miejsce dziś, kierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodzin. Oferuje on szeroki wybór programów animowanych oraz live-action, które powstały dzięki ponad 80-cio letniemu doświadczeniu Disneya w tworzeniu magii, wzruszających historii oraz postaci. Koncentrują się one na aspekcie edukacyjnym i wspierają rozwój najmłodszych. Ofertę kanału wyróżniają interaktywne postacie oraz angażujące i pobudzające wyobraźnię dzieci historie. Marka Disneya od lat cieszy się zaufaniem rodziców najmłodszych widzów – nie tylko dostarcza im rozrywki, ale także edukuje. Programy takie jak: „Klub Przyjaciół Myszki Miki”, „Złota Rączka”, „Agent Specjalny Oso”, „Imagination Movers” czy „Przystanek Dżungla” łączą w sobie szereg elementów edukacyjnych, takich jak podstawy matematyki, umiejętności językowe, zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz umiejętności społeczne.

Playhouse Disney, odniósł już sukces na świecie, jako blok programowy na Disney Channel. Polskim przedszkolakom oraz ich rodzicom i opiekunom do gustu przypadły nadawane na tym bardzo popularnym paśmie programowym, takie programy jak „Klub Przyjaciół Myszki Miki” czy „Złota Rączka”.

Oferta telewizyjna dla dzieci to 11 kanałów dziecięcych i młodzieżowych dostępnych  w Telewizji Cyfrowej UPC. Są to: Baby First TV, Boomerang, Cartoon Network, Da Vinci Learning, Disney Channel, Disney XD, JimJam, MiniMini, Nickelodeon, Playhouse Disney, ZigZap.

Okienko UPC
Od 1 do 6 września br. dzięki ogólnodostępnemu Okienku UPC klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający z pakietów analogowych, również będą mogli zapoznać się z kanałem Playhouse Disney. W Okienku UPC emitowane są najbardziej atrakcyjne propozycje programowe dostępne w sieci UPC. Dzięki temu wszyscy klienci będący w zasięgu Okienka UPC i korzystający z oferty analogowej mogą zapoznawać się z propozycjami programowymi dostępnymi w usłudze telewizji cyfrowej UPC.

Strefa dla Dzieci w UPC

Kanał Playhouse Disney wzbogaci także Strefę dla dzieci, która ma już w swojej ofercie Disney Channel i Disney XD. Strefa dla Dzieci dostępna jest na kanale 663 w Telewizji Cyfrowej UPC. Dzięki Strefie, możliwy jest jednoczesny podgląd wszystkich programów dziecięcych, a młodzi użytkownicy cyfrowej usługi UPC i ich rodzice, mogą w prosty sposób, za pomocą pilota, nawigować pomiędzy kanałami dziecięcymi i wybierać ulubiony program lub film. Ze Strefy dla dzieci mogą korzystać wszyscy abonenci Telewizji Cyfrowej UPC.

UPC NA ŻĄDANIE dla dzieci

Rozrywka dla dzieci dostępna jest także w UPC NA ŻĄDANIE, gdzie najmłodsi znajdą m. in. kanał DISNEY NA ŻĄDANIE oferujący dostęp do 24 odcinków tak lubianych przez dzieci tytułów jak: „Hannah Montana”, „Słoneczna Sonny” czy „Nie ma to jak statek”. W ofercie dostępne są również znane pozycje Playhouse Disney takie jak: „Klub Przyjaciół Myszki Miki” i „Złota Rączka”. Oferta Disney Channel nie jest jedyną propozycją w UPC NA ŻĄDANIE skierowaną do najmłodszych użytkowników Telewizji Cyfrowej UPC. Młodzi widzowie mogą wybierać spośród ponad 20 pełnometrażowych filmów familijnych, takich jak „Charlie i Fabryka Czekolady”, „Zebra z klasą”, czy przygody Harry’ego Pottera. Ponadto, dostępne są również hity dwóch innych kanałów dziecięcych: JimJam (m.in.: „Bob Budowniczy”, „Strażak Sam”) i  Cartoon Network (m.in.: „Atomówki” czy „Laboratorium Dextera”). Aby skorzystać z DISNEY NA ŻADANIE wystarczy nacisnąć czerwony przycisk na pilocie podczas oglądania kanałów Disney Channel, Disney XD, teraz również Playhouse Disney albo wybrać „Kanały na żądanie” po naciśnięciu przycisku ON DEMAND.

Akcja „3×3” – jubileuszowy konkurs dla abonentów, którzy nieprzerwanie od  3 lat korzystają z 3 usług UPC

Nadawca Disney Channel, Disney XD i Playhouse Disney jest sponsorem głównej nagrody w drugiej edycji akcji „3×3” zorganizowanej przez UPC Polska. Program skierowany jest do klientów, którzy nieprzerwanie od 3 lat korzystają z potrójnej usługi UPC: telewizji, internetu i telefonu. Reguły zabawy są niezwykle proste: każdy jubileuszowy abonent, który wejdzie na stronę www.upc.pl/konkursy/ i odpowie na 3 pytania ma szansę wygrać jedną z tych wielu wyjątkowych nagród. Laureat nagrody głównej otrzyma zestaw multimedialny obejmujący telewizor  42”, odtwarzacz Blu-Ray, kamerę wideo, aparat cyfrowy, a także konsolę PlayStation 3 oraz gry i DVD Disney-a.

Więcej informacji o Telewizji Cyfrowej UPC można znaleźć na stronie:www.upc.pl/telewizja/cyfrowa.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*