Strona główna > Aktualności, N > nSport i Eurosport z mundialowymi programami i relacjami w HD    

nSport i Eurosport z mundialowymi programami i relacjami w HD

2010-06-11

nSport i Eurosport będą nadawać programy i relacje z ruszających właśnie mistrzostw świata w piłce nożnej. W kanale telewizji „n” pojawi się „Studio Mundial”, a w Eurosporcie – „Soccer City Live”.

W kanale nSport podczas piłkarskich mistrzostw świata w RPA dwa razy dziennie będzie nadawane „Studio Mundial”. W programie dziennikarze stacji (na zmianę Wojciech Zawioła, Piotr Salak, Piotr Karpiński i Robert Sitnicki) będą omawiać i analizować turniej wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się komentatorzy i dziennikarze sportowi (Sergiusz Ryczel, Grzegorz Kalinowski i Wojciech Jagoda oraz Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego”), a także piłkarze i trenerzy (Marek Koźmiński, Sławomir Chałaśkiewicz i Stefan Majewski). Ponadto w „Studiu Mundial” będą nadawane relacje zagranicznych korespondentów: Michała Pola z RPA, Tadeusza Fogla z Francji oraz Marka Wielgo z Wielkiej Brytanii. Pierwsze wydanie programu będzie się rozpoczynać o 19:30, a drugie o 12:30 – każde z nich będzie potrwa godzinę. „Studio Mundial” będzie nadawane codziennie od 11 czerwca do 11 lipca.

Z kolei Eurosport będzie przez cały najbliższy miesiąc emitował serwisy informacyjne przygotowywane przez dziennikarzy pracujących w RPA. Ponadto stacja codziennie będzie pokazywać „Soccer City Live”, w którym Gernot Bauer będzie gościł w studiu na stadionie w Johannesburgu ekspertów piłkarskich, m.in. Patricka Kluiverta. Program wypełnią fachowe analizy rozegranych spotkań oraz opinie na temat najciekawszych wydarzeń związanych z turniejem.

Zarówno nSport, jak i Eurosport są dostępne jako osobne kanały w jakości HD, dlatego wszystkie programy o piłkarskich mistrzostwach świata będą dostępne również w tym standardzie. Przypomnijmy, że wśród polskich stacji telewizyjnych wyłączne prawo do transmitowania meczów rozpoczynającego się mundialu ma Telewizja Polska, która 56 z 64 meczów pokaże w TVP HD Ostatnio ten kanał został włączony do oferty Cyfry+ i platformy satelitarnej TP .

Źródło: wirtualnemedia

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , , ,

Napisz komentarz

*