Strona główna > Cyfrowy Polsat > Cyfrowy Polsat jednak bez TVP HD?    

Cyfrowy Polsat jednak bez TVP HD?

2010-06-11

Jak wynika z najświeższych informacji ponad 3,2 mln abonentów Cyfrowego Polsatu nie obejrzy Mundialu 2010 w jakości HD, gdyż największej w Polsce platformie satelitarnej nie udało się dojść do porozumienia z Telewizją Polską. Abonentom pozostaje jedynie oglądanie zbliżających się meczów na antenie TVP Sport. Cyfrowy Polsat będzie więc jedynym polskim operatorem satelitarnym bez TVP HD na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Niedawno do Internetu wyciekł list, w którym dyrektor piony sprzedaży i logistyki poinformował, że Cyfrowy Polsat szykuje dla swoich klientów przed MŚ w RPA niespodziankę związaną z technologią HD. Tak więc abonenci platformy cyfrowej mieli nadzieję, że stacja włączy TVP HD.

Niestety Cyfrowemu Polsatowi nie udało się dojść do porozumienia z TVP w tej sprawie. Podobno poszło o pieniądze, bo to Cyfrowy Polsat chciał, aby TVP HD był w ofercie za… darmo, a władze TVP na to zgodzić się nie mogły zwłaszcza, że same mają kłopoty finansowe.

- Oczywiście jesteśmy zainteresowani tym, aby nasi abonenci mieli dostęp do jak najlepszych relacji z Mundialu, ale na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby jeszcze przed Mundialem nasza oferta została wzbogacona o kanał TVP HD – poinformowała Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

TVP HD w swoich ofertach posiadają już CYFRA+, telewizja n, Telekomunikacja Polska oraz Telewizja na kartę HD.

Źródło: media2

Podziel się

Zobacz także:

2 Odpowiedź to “Cyfrowy Polsat jednak bez TVP HD?”

  1. smud'ny wesoyek pisze:

    Bo z Telewizją Polską trudno się dogadać i nie wiem, czy naprawdę „warto rozmawiać” z niektórymi.

  2. Paradoksik pisze:

    Jak się ma internet z CP, to i przez sieć można sobie piłę pooglądać, znaleźć transmisje nie było trudno, i nie zaprzątać sobie głowy problemami z dogadaniem się z TVP. Tak więc z Polsatem się da :D

Napisz komentarz

*