Strona główna > Cyfra+ > TVP HD w Cyfrze+ oficjalnie    

TVP HD w Cyfrze+ oficjalnie

2010-06-09

Kanał TVP HD tuż przed Mundialem 2010 roku zwiększy zasięg o ponad 1,5 mln gospodarstw domowych. Stacja dołączy do oferty satelitarnej platformy Cyfra+, która tym samym będzie posiadała już 13 kanałów nadawanych w standardzie High Definition.

TVP HD w ofercie Cyfry+ będzie dostępny od środy (9 czerwca 2010 roku) bez dodatkowych opłat dla abonentów pakietu Prestiżowy HD+ oraz w płatnej opcji HD Mix, którą można dokupić do pakietów: Podstawowy+, Komfortowy+, Prestiżowy+. TVP HD nie będzie sprzedawany pojedynczo, jak inne kanały HD w ofercie platformy. Stacja znajdzie się na 4 pozycji w dekoderach Cyfry+.

- Zależy nam na rozwoju oferty HD i tego też oczekują nasi abonenci. Włączenie kanału telewizji publicznej w wysokiej rozdzielczości do oferty Cyfry+ to na początek szczególna atrakcja dla kibiców piłki nożnej, którzy dzięki TVP HD obejrzą w Cyfrze+ mecze Mundialu w standardzie High Definition. Ale także miłośnicy dobrego kina i muzyki w jakości HD znajdą dla siebie wiele ciekawych pozycji – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego Canal+ Cyfrowy.

TVP HD jest emitowany w języku polskim. Kanał w całości nadawany jest w najwyższej rozdzielczości obrazu (1080i/50) w formacie 16:9 z możliwością odbioru dźwięku przestrzennego 5.1. Oferta programowa to m.in. najciekawsze filmy fabularne oraz najpopularniejsze seriale telewizyjne. Ważną pozycję w ramówce TVP HD stanowi sport. Stacja oferuje najbardziej emocjonujące wydarzenia sportowe z imprez, do których TVP zakupiła prawa, jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy. Z myślą o polskich kibicach TVP HD pokazuje w najwyższej jakości najciekawsze wydarzenia sportowe udziałem biało-czerwonych. Ponadto ofertę programową stacji wzbogacaj imprezy kulturalne, festiwale muzyczne, kabaretowe. W ofercie ma ona takż filmy dokumentalne – historyczne i przyrodnicze.

TVP HD to już 13 z kolei kanał w bogatej ofercie HD platformy Cyfra+, która zawiera ponadto: Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, HBO HD, Cinemax HD, Filmbox HD, FoxLife HD, MTVN HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, National Geographic HD, Nat Geo Wild HD oraz Animal Planet HD.

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , , , ,

2 Odpowiedź to “TVP HD w Cyfrze+ oficjalnie”

  1. franek pisze:

    Czytałem, że będzie też w Cyfrowym Polsacie, więc i tam będzie można obejrzeć mundial.

  2. admin pisze:

    Zgadza się Cyfrowy Polsat chyba 10 czerwca dołącza TVP HD z tego co pamiętam

Napisz komentarz

*