Strona główna > TVP > Mistrzostwa świata RPA 2010 na antenach TVP    

Mistrzostwa świata RPA 2010 na antenach TVP

2010-05-28

Wszystkie 64 mecze mistrzostw świata w piłce nożnej pokaże „na żywo” Telewizja Polska, w tym 56 na antenach TVP1 i TVP2. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w TVP SPORT, na kanale TVP HD oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl Telewizja Polska po raz jedenasty pokaże jedną z trzech najważniejszych imprez sportowych na świecie (obok letnich i zimowych igrzysk olimpijskich). Po raz pierwszy zmagania najlepszych piłkarzy znalazły się w ofercie programowej TVP w 1966 roku, kiedy Mundial był rozgrywany na boiskach Anglii. Od mistrzostw świata w 1974 roku nieprzerwanie można tę imprezę zobaczyć w Telewizji Polskiej.

Tym razem mistrzostwa będą miały niespotykaną oprawę i będą pokazane z niesamowitym rozmachem. Aż 56 spotkań będzie transmitowanych w TVP1 i TVP2 – „na żywo” nie zostaną pokazane tylko spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej, kiedy dwa mecze będą rozgrywane w tym samym czasie. „Na żywo” pokaże je natomiast TVP SPORT.

Po ostatnim spotkaniu każdego dnia czeka nas „Kronika RPA 2010”, w ramach której będą emitowane skróty meczów. Na antenach TVP 1 i TVP 2 będzie można też zobaczyć aż 31 powtórek meczów w dwóch pasmach – porannym (godz. 8.30) i nocnym (ok. godz. 0.30).

TVP SPORT na czas mistrzostw zamieni się w kanał piłkarski. Będą w nim pokazywane nie tylko relacje i powtórki ze spotkań, lecz także archiwalne mecze z poprzednich mistrzostw, specjalne programy poświęcone mundialowi w RPA, korespondencje naszych wysłanników, imprezy towarzyszące mundialowi i wiele innych programów. Przed pierwszym spotkaniem każdego dnia czeka nas godzinne studio, w którym nie zabraknie znanych gości jak np. Jerzy Dudek czy Michał Żewłakow.

Wszystkie mecze będzie można także zobaczyć w jakości HD w kanale TVP HD, istniejącym od 2008 roku. Kto nie będzie miał dostępu do telewizora, może śledzić spotkania w Internecie na stronie sport.tvp.pl, gdzie będzie też specjalny serwis poświecony mundialowi w RPA.

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*