Strona główna > Aktualności > Cyfra+ z czterema nowymi kanałami HD    

Cyfra+ z czterema nowymi kanałami HD

2010-04-29

CYFRA+ od 1 maja wzbogaci ofertę o aż pięć nowych kanałów, w tym cztery w standardzie High Definition: BBC HD, Cinemax HD, FOX Life HD, Nat Geo Wild HD i Nat Geo Wild. Tym samym oferta CYFRY+ obejmie 13 najlepszych na rynku kanałów dostępnych w wysokiej rozdzielczości.

CYFRA+ systematycznie rozwija swoją ofertę programową – wraz z początkiem maja platforma przygotowała dla widzów duża dawkę nowości. Abonenci zyskają dostęp do pięciu nowych kanałów telewizyjnych, w tym czterech w wysokiej rozdzielczości: BBC HD, Cinemax HD, FOX Life HD, Nat Geo Wild HD. Do oferty dołączy także Nat Geo Wild.

  • Cinemax HD dołączy bezpłatnie do opcji Cinemax (Cinemax, Cinemax2 i Cinemax HD) oraz do pakietów Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+
  • Kanały BBC HD, FOX Life HD, Nat Geo Wild HD bez dodatkowych opłat zostaną włączone do pakietu Prestiżowego HD+
  • Kanały BBC HD, FOX Life HD, Nat Geo Wild HD będą do końca maja dostępne bezpłatnie dla wszystkich abonentów z aktywną przynajmniej jedną opcją HD
  • Nat Geo Wild w wersji SD dostępny będzie bez dodatkowych opłat w pakietach Komfortowym+, Prestiżowym+ i Prestiżowym HD+
  • Od maja w miejsce dotychczasowej opcji 5xHD CYFRA+ wprowadza nową opcję HD Mix, w której oprócz NGC HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, MTV HD znajdą się nowe kanały: BBC HD, Nat Geo Wild HD i FOX Life HD.

„Dynamicznie rozwijamy ofertę programową CYFRY+, aktualnie wzbogacamy ją pięć nowych kanałów, w tym aż cztery w wysokiej rozdzielczości. Nasi abonenci będą mieć dostęp do ponad 100 kanałów polskojęzycznych, w tym aż 13 najlepszych na rynku kanałów HD. Duża różnorodność propozycji i wysoka jakość marek, które włączamy od maja do portfolio, to niewątpliwy atut dla widzów” – powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

Nowe kanały nadawane będą w polskiej wersji językowej. Będą dostępne w dekoderach CYFRY+ na następujących pozycjach: BBC HD – 61., Cinemax HD – 42., FOX Life HD – 49., Nat Geo Wild HD – 74., Nat Geo Wild – 73.

BBC HD prezentuje wysokiej jakości brytyjskie i międzynarodowe produkcje rozrywkowe oraz nagradzane dokumenty. Wśród proponowanych programów znalazły się m.in.: show „Jonathan Ross zaprasza”, drugi sezon nagrodzonego nagrodą BAFTA serialu komediowego „Gavin i Stacey”, dramaty „Hotel Babylon”, „Powrót pułkownika Sharpe’a”, „Robin Hood” i dokumenty „Hiroszima” oraz „Atomowe sekrety”. BBC HD emituje programy w doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

Cinemax HD to filmowy kanał prezentujący nagradzane współczesne produkcje z całego świata oraz klasykę kina w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Program kanału w wersji HD ma taką samą ramówkę jak główny kanał Cinemax. Weekend w Cinemax zaczyna się w piątek od klasyki kina o godz. 20.00, o północy kanał proponuje mocny akcent – Ostry piątek, a nim thrillery, horrory i wszystko to, co przeraża. W sobotę o godz. 20.00 kanał zaprasza na premiery filmowe, w niedzielę o godz. 20.00 – na filmy z różnych kontynentów w paśmie Ekrany świata.

FOX Life HD to kanał filmowy prezentujący kultowe seriale największych amerykańskich studiów filmowych, w znakomitej większości po raz pierwszy emitowane na polskich ekranach. Wśród propozycji znaleźć można m.in. bijące rekordy popularności na całym świecie tytuły, takie jak: „Desperate Housewives – Gotowe na wszystko”, „Brzydula Betty”, „Grey’s Anatomy – Chirurdzy”, „Zaklinacz dusz”, „Mad Men” oraz „Mental”. Kanał FOX Life HD stworzony został dla miłośników seriali, którzy cenią wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Nat Geo Wild to kanał dokumentalny, który prezentuje programy poświęcone dzikiej przyrodzie, tworzone przy współpracy z najlepszymi filmowcami. Nat Geo Wild przybliża widzom świat, którego częścią jesteśmy. Pozwala poznać najdziksze zakątki Ziemi, od najbardziej odludnych pustyń po niezbadane głębie oceanów, od parków narodowych po małe osiedla i wielkie miasta, zabiera widzów w podróż do świata dzikich zwierząt. Nat Geo Wild proponuje takie serie, jak „Dzika Rosja”, „Niebezpieczne spotkania”, „Dziwne praktyki doktora Leahy’ego” czy „W łonie matki”. Programy adresowane są do całej rodziny, do osób, kochających naturę, dziką przyrodę oraz zwierzęta.

Dzięki doskonałej jakości wizji i fonii w telewizji wysokiej rozdzielczości można odtworzyć rzeczywistość tak wiernie, jak nigdy przedtem; zajrzeć w samo serce akcji, zobaczyć z bliska przyrodę, dzikie zwierzęta czy też niezbadaną naturę. To właśnie oferuje Nat Geo Wild HD korzystający z ponad stuletniego doświadczenia Towarzystwa National Geographic w badaniu świata. Kanał dostarcza widzom ekscytujących przeżyć dzięki jakości High Definition.

Parametry techniczne nowych nabytków w ofercie CYFRY+:

Hot Bird 6 (13,0°E)
tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: BBC HD
PID V: 561 (MPEG-4/HD)
PID A: 661 (j. polski, AC3), 761 (j. angielski, AC3)
PID PCR: 561
SID: 3590
PID PMT: 1050
Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (S4 – Cyfra+)

Hot Bird 9 (13,0°E)
tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Nat Geo Wild HD
PID V: 540 (MPEG-4/HD)
PID A: 640 (j. polski, AC3), 740 (j. angielski, AC3)
PID PCR: 540
SID: 15205
PID PMT: 1056
Kodowanie: Conax (n, sieci kablowe), Nagra MA (S4 – Cyfra+, N3 – Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (TP)

ID: Cinemax HD
PID V: 551 (MPEG-4/HD)
PID A: 651 (j. polski, AC3), 751 (j. angielski, AC3)
PID PCR: 551
SID: 15207
PID PMT: 1058
Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (S4 – Cyfra+)

Hot Bird 8 (13,0°E)
tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Nat Geo Wild
PID V: 339 (MPEG-2/SD)
PID A: 340 (j. polski, stereo)
PID PCR: 339
SID: 7307
PID PMT: 32
Kodowanie: Nagra MA (N3 – Cyfrowy Polsat, S4 – Cyfra+)

Hot Bird 8 (13,0°E)
tp. 78 (12,265 GHz, pol.VH, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

ID: Fox Life HD
PID V: 501 (MPEG-4/HD)
PID A: 514 (j. polski, stereo)
PID PCR: 501
SID: 3103
PID PMT: 32
Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (N3 – Cyfrowy Polsat, S4 – Cyfra+)

Aktualizacja: Termin startu BBC HD w cyfra+ został przesunięty W związku ze zmianą terminu dodania do oferty kanału BBC HD, właściwa data zostanie podana w najbliższych dniach..

Źródło Cyfra+

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*