Strona główna > Aktualności > BBC HD w Polsce oficjalnie    

BBC HD w Polsce oficjalnie

2010-04-29

1 maja 2010 roku BBC Worldwide Channels rozpocznie nadawanie na polskim rynku kanału telewizyjnego BBC HD – oficjalnie poinformował nadawca. Kanał dostępny będzie w telewizji „n”, Cyfrze+ oraz w UPC Polska.

BBC HD oferuje brytyjskie i międzynarodowe programy w wersji HD, w tym wielokrotnie nagradzane dokumenty, programy poświęcone sztuce oraz formaty rozrywkowe. Wśród zapowiadanych premier są m.in. talk-show „Jonathan Ross zaprasza”, który będzie nadawany już 3 tygodnie po premierze w Wielkiej Brytanii oraz druga seria komedii uhonorowanej nagrodą BAFTA „Gavin i Stacey”. W ramówce nie zabraknie także znanych serialów „Hotel Babylon”, „Powrót pułkownika Sharpe’a” i „Robin Hood” oraz filmów dokumentalnych np. „Hiroszima” i „Atomowe sekrety”.

- Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym etapem realizacji celu BBC, jakim jest dostarczenie wysokiej jakości rozrywki polskim widzom. BBC HD będzie prezentować nagradzane i doceniane programy w doskonałej wersji High Definition – mówi Dean Possenniskie, General Manager i SVP EMEA w BBC Worldwide Channels.

Kanał BBC HD będzie miał nieograniczony zasięg w Polsce i w całości będzie dostępny w wersji z polskim lektorem. Już w maju stacja dostępna będzie dla abonentów telewizji „n” a w najbliższych tygodniach także w UPC Polska i Cyfrze+.

Kanał BBC HD uzupełnia pakiet programów BBC Worldwide, które można oglądać w Polsce. BBC Knowledge, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC Entertainment działają na polskim rynku od grudnia 2007 roku i są dostępne za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu oraz wielu innych operatorów kablowych.

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , , , ,

Napisz komentarz

*