Strona główna > Cyfra+ > The Hurt Locker – W pułapce wojny w Canal+ Film    

The Hurt Locker – W pułapce wojny w Canal+ Film

2010-03-11

W sobotę, 13 marca CANAL+ Film pokaże zdobywcę 6 Oscarów – „The Hurt Locker. W pułapce wojny” w reżyserii Kathryn Bigelow. Film nie wszedł w Polsce do dystrybucji kinowej.

W najbliższą sobotę, 13 marca 2010 o 20:00 CANAL+ Film pokaże „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, który okazał się triumfatorem tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Film Kathryn Bigelow otrzymał najwięcej, bo aż 6 statuetek, w tym te w najbardziej prestiżowych kategoriach, jak najlepszy film, reżyser, scenariusz oryginalny, a także nagrodę za montaż i dwie za dźwięk. Wcześniej tytuł ten zdobył m.in. trzy nominacje do Złotych Globów (najlepszy film, scenariusz i reżyseria), dwie do Independent Spirit Awards i jedną do British Independent Film Awards. Obraz walczył również na festiwalu w Wenecji o Złotego Lwa i zdobył tam aż 5 nagród specjalnych, w tym Gucci Award.

Wcześniej, o 18:20 CANAL+ Film pokaże 1,5-godzinny skrót z ceremonii wręczenia Oscarów 2010.

„The Hurt Locker. W pułapce wojny” to portret żołnierzy, dobrowolnie zgłaszających się do najbardziej niebezpiecznej służby, jaką jest rozbrajanie ładunków wybuchowych. Film rzuca światło na konsekwencje długotrwałego życia w atmosferze zagrożenia i ryzyka. Choć ekranowa historia jest fikcyjna, powstała z inspiracji wydarzeniami, w których uczestniczył nagrodzony Oscarem scenarzysta filmu, dziennikarz Mark Boal. Jako reporter był przydzielony do stacjonującej w Iraku jednostki saperów. Towarzyszył technikom w akcjach kilkanaście razy na dobę, obserwując ich pracę i zachowanie praktycznie non stop. Już wówczas był w stałym kontakcie z Kathryn Bigelow, z którą planowali nakręcenie filmu. Reżyserka chętnie podjęła współpracę z reporterem, słynącym z zamiłowania do kontrowersyjnych, rzadko poruszanych tematów. To spod pióra Boala wyszedł reportaż, będący podstawą scenariusza „W dolinie Elah” z Tommym Lee Jonesem.

Źródło: Canal+

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*