Strona główna > Cyfrowy Polsat, Dekodery > Nowe oprogramowanie dekoderów Cyfrowego Polsatu    

Nowe oprogramowanie dekoderów Cyfrowego Polsatu

2010-03-04

3 marca 2010 przesłano nowe oprogramowanie dla własnych dekoderów z spółki Cyfrowy Polsat Technology, czyli dekoderów Mini (D1), Familijny (D2) i Familijny F300. Nowa wersja wprowadza we wszystkich tych dekoderach opcję AUTO FEC, umożliwiającą odbiór sygnału przy zmianie nadawania parametru FEC transpondera. Pomysł automatyzacji prawdopodobnie podyktowany jest zapowiadanymi zmianami FEC na 5/6 na transponderach CYFRY+.

Co prawda AUTO FEC jest w części dekoderów Cyfrowego Polsatu, ale pozostał problem na innych dekoderach (zostało jeszcze trochę starszych dekoderów Sagem, Thomson).

W oprogramowaniu 10.2111 b2 dla dekoderów MINI dokonano automatyzacji wartości FEC. Podczas ręcznego wyszukiwania kanałów abonent może tylko wprowadzić częstotliwość, SR i polaryzację.

W dekoderach F300 pojawił się ponadto tzw. „głęboki standby”. Przy przytrzymaniu przycisku wyłączenia dekodera za pomocą pilota przez 5 sekund, dekoder przechodzi w tzw. „głęboki standby”. W tym stanie dekoder pobiera minimalny prąd, jego funkcjonalność jest ograniczona. W takim przypadku użytkownik jest informowany odpowiednim komunikatem. W dekoderach Familijny F300 wprowadzono również zmianę poziomów jasności wyświetlacza.

Oprogramowanie aktualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do standby (stan czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera Ustawienia Systemowe – Aktualizacja Oprogramowania.

Źródło: SatKurier.pl

Podziel się

Zobacz także:

9 Odpowiedź to “Nowe oprogramowanie dekoderów Cyfrowego Polsatu”

 1. maria-n pisze:

  Ciekawe zmiany – zwrócę uwagę przy wymianie dekodera, co chyba niedługo nastąpi. Na razie czekam na łączone usługi: coś na pewno się skorzysta.

 2. Marcin pisze:

  Przełączylem dekoder w ,,głębokie standby” i sie zawiesił, wyświetlacz nie działa i przyciski na wyswietlaczu, i nie idzie wrócić do poprzednich ustawień. A o wyborze własnej listy odtwarzania programów nie wspomnę. Ogólnie lipny ten dekoder.

 3. Kasia pisze:

  Wlasnie ja mam ten sam problem co Marcin powyzej:( i jakos nikt nie udziela odp.na ten temat. Co zrobic by wyswietlacz znow pokazywal godzine i kanaly a przyciski na panelu znow dzialaly?

 4. Kasia pisze:

  ha ja juz wiem….z dekoderem nalezy isc do sklepu w ktorym sie go kupilo i tam wymienia go na nowy;) tak powiedzial mi pan u ktorego kupilam polsat cyfrowy… Czyli wniosek jest jeden-TE DEKODERY TO LIPA skoro psuja sie po 3tyg. uzytkowania:(

 5. renia pisze:

  czy wraz z dekoderem wymienia sie karte?

 6. kuba0129 pisze:

  mam ten dekoder od 5 dni ,w stanby pobiera 8wat a nie 2waty jak piszą głębokie stanby nie działa,niemożna utworzyć własnej listy programów połowa przycisków nie działa ( usługa nie dostępna) jednym słowem do bani ten dekoder napewno bym go nie wybrał zresztom wszystkie dekodery mają do kitu.

 7. ireneusz kołtun pisze:

  od dwóch dni mam f300 to bardzo wielka lipa

 8. Kasia pisze:

  karty nie wymieniaja ale idac do sklepu lepiej ja zabrac ze soba;P

 9. To ja pisze:

  Miałem stary dekoder samsunka zakupiony parę lat temu taki prosty srebrny i co super gdyby nie fakt, że po 3 latach się popsuł i musiałem albo naprawiać albo wymienić na inny. Myślę sobie OK dopłacę i wymienię i co niestety wymieniełem na wielką lipę i wielkie dziadostwo brzytko mówiąc Familijny F300. Uważajcie na niego tam nie można sobie ustawiać swoich probramów ulubionych. Funkcja nie jest dostępna operator na siłę wciska swoje programy i tylko tyle. Teraz mam przy pakiecie 9.9złotego parę progamów potem dziura bo to są wyżej płatne, potem znowu parę programów i gdzieś daleko następne. Dziadostwo i tyle oddam to coś i umowę wypowiem. Po co komuś takie coś gdzie operator chce o wszystkim decydować. Przesadzili. Można kanały spisać na kartce i sobie wbijać wg nr ale to męczarnia jest gorzej w nocy jak się leży w łóżku to już prawdziwa udręka robi przecież na pamięć się przewijaniem operuje. Jednym słowem wygląd OK oprogamowanie do d……y !!!!

Napisz komentarz

*