Strona główna > Cyfrowy Polsat > Nowa umowa pomiędzy Cyfrowym Polsatem a telewizją Polsat    

Nowa umowa pomiędzy Cyfrowym Polsatem a telewizją Polsat

2010-02-20

Cyfrowy Polsat poinformował, że 17 lutego 2010 roku została zawarta w formie pisemnej umowa przedłużająca dotychczas obowiązującą umowę ustną dotyczącą rozprowadzania programu Polsat Film. Została również zawarta w formie pisemnej umowa przedłużające dotychczas obowiązującą umowę ustną dotyczącą rozprowadzania programów Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe oraz został podpisany aneks do umowy z dnia 1 stycznia 2006 roku na rozprowadzanie programu Polsat Sport Extra.

Program Polsat Cafe dostępny jest do abonentów wszystkich pakietów oferowanych przez spółkę, programy Polsat Film, Polsat News i Polsat Play dołączyły do oferty Pakietu Mini Max i Familijnego. Polsat Sport Extra odbierany jest przez abonentów posiadających Pakiet Familijny.

Z tytułu opłaty licencyjnej za rozprowadzanie wyżej wymienionych programów spółka zapłaci na rzecz Telewizji Polsat S.A. za każdego uprawnionego do odbioru abonenta miesięczną opłatę licencyjną w ustalonej wysokości wyrażoną w: dolarach amerykańskich dla programów Polsat Sport Extra i Polsat Film oraz w złotym polskim dla Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe.

Łączna wartość podpisanych umów i aneksu zależy od liczby abonentów oraz od kursu wymiany PLN/dolar amerykański. Spółka oszacowała, iż łączna wartość tych umów i aneksu, w okresie trwania umowy, nie będzie niższa niż 179.600.000 zł, przyjmując kurs PLN/USD na poziomie 2,9007 zł za 1 USD, kurs opublikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu 17 lutego 2010 roku.

Źródło: SatKurier, Polsat

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*