Strona główna > Aktualności > Sześć nowych kanałów w Aster    

Sześć nowych kanałów w Aster

2010-02-11

Sieć kablowa Aster poszerzyła swoją ofertę cyfrową o sześć stacji, dostępnych dotychczas tylko w analogu, i wprowadziła w niej nową numerację, dzieląc kanały na kategorie tematyczne.

Do oferty cyfrowego pakietu Basic Plus dołączyły kanały: Kino Polska, Universal Channel, Viva Polska, Sport Klub, TV 5 Monde oraz BBC Entertainment, które dotychczas oferowane były tylko w analogowym pakiecie Basic (mają do niego dostęp posiadacze cyfrówki). Cały czas jednak pozostaje 12 stacji dostępnych w Aster jedynie w analogu (w tym m.in. Tele 5, Superstacja, TVN Warszawa, 4fun.tv czy Religia.tv) – aby oglądać te kanały posiadacze dekoderów cyfrowych muszą przełączyć się na listę kanałów zapisaną na telewizorze.

Zgodnie z nowym układem w telewizji cyfrowej, kanały zostały podzielone na 9 kategorii: Premium i HD, Ogólne i Informacyjne, Film, Nauka, Sport, Lifestyle, Dla Dzieci, Muzyka oraz Zagraniczne. Do każdej z nich został przyporządkowany konkretny zakres numeracyjny. Np. stacje w kategorii Nauka zostały oznaczone numerami od 300 do 316, a kanały w kategorii Muzyka od 700 do 706.

Aster działa w Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze i ma 380 tys. abonentów telewizji, z których 80 tys. posiada dodatkowo telewizję cyfrową.

Źródło: Aster, Wirtualnemdia

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*