Strona główna > Aktualności, Cyfra+ > CRIME & INVESTIGATION NETWORK W CYFRZE+    

CRIME & INVESTIGATION NETWORK W CYFRZE+

2010-02-10

Abonenci CYFRY+ zyskują dostęp do kanału jako pierwsi w kontynentalnej Europie
CYFRA+ jest pierwszą platformą cyfrową w Polsce, która zaoferuje Crime & Investigation Network, należący do AETN kanał dokumentalny poświęcony kryminalistyce, historiom prawdziwych przestępstw i kulisom pracy detektywów. Kanał będzie dostępny od 1 marca dla abonentów pakietów Komfortowego+, Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+ bez dodatkowych opłat. Dzięki włączeniu do oferty Crime & Investigation Network abonenci CYFRY+ będą mieli do wyboru już 11 kanałów dokumentalnych.

Abonenci CYFRY+ będą oglądać Crime & Investigation Network nie tylko jako pierwsi w Polsce, ale i w kontynentalnej Europie (w Europie kanał jest obecnie dostępny tylko w Zjednoczonym Królestwie Wlk. Brytanii i Irlandii Północnej). Dla nadawcy kanału, AETN UK, umowa z CANAL+ Cyfrowy, operatorem platformy CYFRA+, jest początkiem ekspansji Crime & Investigation w Europie Środkowej i Wschodniej. Dla CANAL+ Cyfrowy włączenie kanału jest kontynuacją wzmacniania oferty programowej CYFRY+.

Crime & Investigation Network oferuje widzom historie prawdziwych przestępstw, ujawnia kulisy pracy laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów oraz sądów. W programach Crime & Investigation Network widzowie mogą towarzyszyć śledczym w zbieraniu dowodów i wspólnie z nimi rozwiązywać kryminalne zagadki. Crime & Investigation Network zabiera widzów w podróż po przestępczym podziemiu i odsłania tajemnice słynnych zbrodni, które trafiły na czołówki gazet na całym świecie.

„Crime & Investigation Network to już jedenasty z kolei kanał dokumentalny w naszej ofercie” – powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor wykonawcza pionu programowego CANAL+ Cyfrowy. „Dostępny w całości w języku polskim, będzie on wyjątkową atrakcją dla wszystkich miłośników zagadek kryminalnych i programów detektywistycznych.”

„Cieszymy się, że zaczynamy ekspansję Crime & Investigation Network w Europie od Polski i liczymy na podpisanie kolejnych umów dystrybucyjnych w najbliższej przyszłości” – powiedział Tom Davidson, Dyrektor zarządzający AETN UK.

Crime & Investigation Network będzie dostępny dla abonentów pakietów Komfortowego+, Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+ bez dodatkowych opłat. Dołącza on do bogatej grupy kanałów dokumentalnych już obecnych w CYFRZE+, takich jak Planete, National Geographic Channel, Discovery Channel, Discovery Travel & Living, Discovery Science, Animal Planet, Animal Planet HD, Discovery World, ID Investigation Discovery i HISTORY. Crime & Investigation zostanie uruchomiony na 97. pozycji w dekoderach.

CYFRA+ to platform cyfrowa o najbogatszej ofercie programowej na rynku. Daje wybór ponad 100 kanałów RTV oraz dostęp do kilkuset stacji FTA. Platforma oferuje szeroki wachlarz kanałów filmowych i sportowych, dokumentalnych, muzycznych, dziecięcych, informacyjnych i rozrywkowych. CYFRA+ to również unikalne usługi dodatkowe: m.in. standard HDTV (9 kanałów HD), PVR, CYFRA+ VOD, HBO Digital, CANAL+ nadający w 16/9, CANAL+ Film i CANAL+ Sport w HD, wybór wersji filmu z lektorem lub napisami, rozbudowany przewodnik po programach (EPG), oferta dla dorosłych RelaXXX, Music Choice (42 tematyczne kanały audio) oraz CYFRA+GRY. Operatorem platformy jest CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych dystrybuowanych w ponad 400 sieciach telewizji kablowej: CANAL+, CANAL+ Film/CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport/CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport2 oraz kanałów ale kino!, ZigZap/Hyper, MiniMini, PLANETE, Kuchnia.tv i Domo. Multipakiet CANAL+ (CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+Film HD, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport2) jest dostępny także jako samodzielna oferta niezależnie od oferty CYFRY+. Firma ma pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, rozbudowuje bazę abonencką oraz wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak HDTV, PVR czy VOD.

Crime & Investigation Network to jedyny kanał telewizyjny poświęcony wyłącznie autentycznym historiom kryminalnym. Zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych i policyjnych archiwów. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami. CI mówi tylko o prawdziwych historiach, które są często mroczniejsze od fikcji. Polska strona internetowa Crime & Investigation Network dostępna jest pod adresem .

AETN UK to angielska spółka joint venture ze Sky, która rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku. Należą do niej kanały HISTORY BIO ™, Crime & Investigation Network ™, Military History, HISTORY HD ™, BIO HD ™ i Crime & Investigation Network ™ HD. Spółka działa również w Skandynawii, krajach Beneluksu, Europie Środkowej, regionie Afryki Subsaharyjskiej oraz Grecji.

AETN International jest częścią A&E Television Networks. Stoją za nią jakość i sukces kanałów HISTORY™, A&E®, Lifetime, The Biography Channel®, Crime & Investigation Network™, Military History™, HISTORY HD™, The Biography Channel HD™ oraz Crime & Investigation Network HD™. Dzięki lokalnym partnerom, kanały AETN są obecne na całym świecie. Oprócz licencjonowania kanałów AETN, AETN International zajmuje się sprzedażą swojej oferty programowej, a także formatów telewizyjnych A&E i HISTORY międzynarodowym nadawcom. Kanały i programy AETN International są dostępne w ponad 145 krajach, w 100 milionach domów, w 25 językach. AETN International ma biura w Nowym Jorku, Londynie i Singapurze. Strona internetowa AETN International dostępna jest pod adresem

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*