Strona główna > Aktualności > Multimedia Polska z mobilną telefonią mobilFON    

Multimedia Polska z mobilną telefonią mobilFON

2010-01-28

Czołowy polski operator telekomunikacyjny Multimedia Polska, udostępnił usługę telefonii mobilnej opartą na sieci bezprzewodowej WiFi. Usługa promowana jest pod nazwą mobilFON.

mobilFON jest aplikacją działającą w telefonach GSM Nokia z funkcjonalnością WiFi. Po przydzieleniu numeru przez Multimedia Polska i zainstalowaniu oprogramowania aparat jest gotowy do nawiązywania połączeń z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej. Co ważne, po wyjściu z zasięgu działania WiFi, aplikacja przekierowuje rozmowę do sieci operatora komórkowego, którego kartę SIM mamy zainstalowaną w aparacie. Tymczasem funkcjonalność ta pozwala kontynuować rozmowę nawet po wyjściu z zasięgu WiFi .

Co jest największą zaletą mobilFON? Oszczędność kosztów. Cena połączeń jest zdecydowanie niższa niż u innych operatorów. Rozmowy lokalne kosztują 10 groszy za minutę, a z sieciami komórkowymi 29 groszy, natomiast wewnątrz sieci Multimedia Polska wszystkie rozmowy są za darmo! Wystarczy więc znaleźć się w zasięgu sieci WiFi w dowolnym miejscu na ziemi, wybrać numer telefonu komórkowego posiadającego aktywną aplikację mobilFON lub numer stacjonarny MMP i rozmawiać do woli za 0 groszy. Możliwość tę powinny docenić firmy mające oddziały rozlokowane w wielu krajach, osoby często podróżujące po świecie oraz młodzież, która chętnie korzysta z nowinek technologicznych.

- Proponujemy klientom usługę, która łączy zalety telefonii stacjonarnej i mobilnej. Pozwala obniżyć koszty połączeń bez zmiany operatora GSM i co warte podkreślenia działa wszędzie tam gdzie możemy załogować się do punktu dostępowego WiFi, od Australii po Alaskę – mówi Przemysław Sypniewski Dyrektor ds. Projektów Kluczowych i MVNO Multimedia Polska.

Podziel się

Zobacz także:

Jedna odpowiedź to “Multimedia Polska z mobilną telefonią mobilFON”

  1. sarna pisze:

    W sumie ciekawe rzeczy sie dzieja na polskim rynku telekomunikacyjnym. Duzy gracze rozszerzaja swoja oferte o nowe uslugi. Multimedia ma telefonie, polsat cos z internetem bedzie probowal, a TP ma szeroki wybor kanalo telewizyjnych. Z czasem pewnie bedzie tak, ze wieksi zjedza mniejszych. Ale zobaczymy. Moim zdaniem zdecydopwanie najwiekszy potencjal ma TP, bo zasiegowo bija wszystkich na glowe, a do tego maja niezla oferte w kazdej dziedzinie (polecam info o nowych pakietach tv – mnie milo zaskoczyly.

Napisz komentarz

*