Strona główna > N > ”Moje Old Trafford” spotkanie z Tomasz Kuszczakiem w nSport    

”Moje Old Trafford” spotkanie z Tomasz Kuszczakiem w nSport

2010-01-22

O tym, jak został przyjęty na Old Trafford, o relacjach z kibicami opowiedział dziennikarzowi nSport Sergiuszowi Ryczelowi polski bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak.

Rozmowę z naszym golkiperem będzie można zobaczyć w kanale nSport w niedzielę 24 stycznia o godz. 21.05.

Tomasz Kuszczak oprowadził ekipę nSport po całym Old Trafford, od szatni począwszy, przez murawę aż na klubowym muzeum kończąc. W szatni polski bramkarz opowiedział o tegorocznym sezonie i relacjach z kolegami z drużyny, na boisku wspominał swój pierwszy dzień w klubie i prezentację, po której od razu udał się na trening. W muzeum była mowa o historii i tradycji Manchesteru United. Ponieważ wywiad nagrywano w niedzielę, na stadionie były grupy kibiców, dlatego widzowie nSport zobaczą, jakie wrażenie na fanach robi Kuszczak, zarówno na Anglikach, jak i mieszkających na Wyspach Brytyjskich Polakach. Tomek przyznał się też do swoich słabości kulinarnych. Co prawda polski piłkarz nie gotuje, ale ma swoje ulubione restauracje w Manchesterze.

Tomasz Kuszczak za miesiąc będzie obchodził 28 urodziny. Od 2006 roku reprezentuje barwy Manchesteru United, a przez ostatnie dwa miesiące, pod nieobecność Edwina van der Sara był pierwszym bramkarzem drużyny. Kuszczak rozpoczynał karierę w Śląsku Wrocław, ale w 1999 r., jako nastolatek wyjechał do Niemiec. Tam trenował m. in. w Hertcie Berlin, ale choć nie rozegrał tam ani jednego meczu, to zainteresował się nim angielski West Bromwich Albion. Po znakomitych występach, wśród których była, w ocenie angielskich mediów, „parada sezonu” (15 stycznia 2006 r. przeciwko Wigan Athletic), Tomasz Kuszczak przeszedł do United.

nSport to pierwszy polski kanał sportowy nadający w standardzie HD. Kanał dysponuje między innymi pierwszym w Polsce newsroomem, przygotowanym do transmisji w systemie wysokiej rozdzielczości high definition i dźwięku przestrzennego. Oprócz transmisji sportowych z takich wydarzeń jak Liga Mistrzów UEFA, czy Davis Cup, kanał nadaje własne serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne i rozrywkowe o tematyce sportowej i pokrewnej. Stacja produkuje własne formaty, m. in. magazyn reportażu sportowego „eMeReS”, „Poniedziałkowy Program Piłkarski” podsumowujący wydarzenia na futbolowych arenach Europy i Polski, czy talk-show znakomitego dziennikarza Krzysztofa Wyrzykowskiego „Mój Sport, Moje życie”.

Źródło: N

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , ,

Napisz komentarz

*