Strona główna > N > Maraton Indiany Jonesa w nFilmHD    

Maraton Indiany Jonesa w nFilmHD

2009-12-23

nFilmHD dla wszystkich swoich widzów przygotował niezwykła niespodziankę – maraton 4 filmów, których głównym bohaterem jest najsłynniejszy archeolog świata – Indiana Jones.

Pierwszy dzień Świąt to czas spotkań z rodziną, odpoczynku, prezentów i… dobrych filmów.

Indiana Jones po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w roku 1981 w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” („The Raiders of Lost Ark”) filmie będącym efektem współpracy reżysera Stevena Spielberga, scenarzysty George’a Lucasa oraz grającego główną rolę Harrisona Forda. Nic więc dziwnego, że film okazał się wielkim artystycznym i komercyjnym sukcesem zdobywając 5 Oscarów i przynosząc rekordową na tamte czasy sumę ponad 300 milionów dolarów zysku (przy budżecie opiewającym na około 20 milionów). Pierwszą z przygód w której dzielny archeolog uzbrojony w nietuzinkowy umysł, legendarny kapelusz i słynny bicz wyrusza na poszukiwania Arki Przymierza (walcząc przy okazji z nazistami) obejrzymy na antenie nFilmHD już 25 grudnia o godzinie 13:45

Wielki sukces filmu sprawił, że już trzy lata później – w roku 1984 – na ekrany wchodzi kolejna część sagi – „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” („Indiana Jones and the Temple of Doom”), stanowiąca w istocie prequel do „Poszukiwaczy”. Tym razem archeologiczna pasja kieruje Indianę do Indii, gdzie stawia czoło sekcie czcicieli bogini Kali oraz poszukuje zaginionych kamieni Shankary. Obraz stanowił kolejny sukces duetu Spielberg/Lucas owocując kolejnym Oscarem i kolejnymi milionami fanów.

„Indiana Jones i Świątynia Zagłady” w nFilmHD 25 grudnia o 15:40

Całe pięć lat musieli czekać fani największego z archeologów na kolejną opowieść o losach swojego bohatera. W roku 1989 na ekrany kin wchodzi „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (“Indiana Jones and the Last Crusade”). Tym razem Steven Spielberg i George Lucas wysyłają Indianę Jonesa na największą z dotychczasowych wypraw – na poszukiwanie Świętego Graala. Film zapewnia swoim twórcom kolejną statuetkę Oscara zapełniając równocześnie sale kinowe na całym świecie. Tym bardziej że u boku Harrisona Forda pojawił się będący u szczytu sławy Sean Connery (w roli ojca Indiany Henry’ego Jones’a Seniora).

W nFilmHD film obejrzeć będzie można 25 grudnia o 17:35

W 20 lat później, w roku 2008, Spielberg i Lucas wracają do swojego ulubionego bohatera w filmie „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” („Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull”). Akcja filmu rozgrywa się w 19 lat po zakończeniu „Ostatniej krucjaty”. Wiodący spokojne życie wykładowcy uniwersyteckiego doktor Indiana Jones zostaje wplątany w niezwykłą intrygę z 13 kryształowymi czaszkami, Obcymi oraz złowrogimi agentami ZSRR w roli głównej.
Dla zachowania klimatu twórcy filmu zdecydowali się na tradycyjne zdjęcia, w miejsce stosowanej powszechnie animacji komputerowej, dzięki czemu odpowiedzialnemu za zdjęcia wybitnemu operatorowi Januszowi Kamińskiemu udało się w pełni odtworzyć niepowtarzalną atmosferę wcześniejszych części. Film odniósł największy kasowy sukces w dotychczasowej historii Indiany przynosząc ponad 700 milionów dolarów zysku, a Harrisom Ford po raz kolejny potwierdził swoją klasę.

„Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” w nFIlmHD 25 grudnia o 20:00

Jak wszystkie filmy w nFilmHD saga Indiany Jonesa dostępna będzie w jakości HD z przestrzennym dźwiękiem 5.1 i możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej (oryginalnej lub z polskim lektorem).

nFilmHD i nFilmHD2 to nowe kanały filmowe jakości premium nadające wyłącznie w standardzie obrazu High Definition. Stworzone w oparciu o produkcje takich gigantów jak m.in.: Paramount, MGM, DreamWorks, TVN oraz o ofertę niezależnych dystrybutorów telewizyjnych i kinowych. Szefem kanałów jest znany krytyk filmowy Tomasz Raczek. Integralną częścią oferty nFilmHD jest też specjalna, dedykowana kolekcja VOD – nFilmHD VOD.

Dzięki szerokiej bazie dystrybutorów, w kanałach nFilmHD nie brakuje najnowszych hollywoodzkich hitów, najlepszych pozycji światowego i europejskiego kina oraz tytułów należących do ścisłego kanonu klasyki filmowej. Nie brakuje również najnowszych serialowych hitów takich jak „Siostra Jackie” z Edie Falco czy bijące rekordy popularności „Pamiętniki wampirów”.

nFilmHD dostępny jest wyłącznie za pośrednictwem telewizji nowej generacji n.

Źródło: n.pl

Podziel się

Zobacz także:

Tags: , ,

Napisz komentarz

*