Strona główna > Cyfrowy Polsat > Domowa Wypożyczalnia Filmowa – VOD w CP    

Domowa Wypożyczalnia Filmowa – VOD w CP

2009-11-30

Cyfrowy Polsat pod nazwą „VOD – Domowa Wypożyczalnia Filmowa” wprowadzi dla wszystkich swoich abonentów znaną na świecie usługę wideo na życzenie. Na potrzeby usługi został przeznaczony cały transponder, oferując w ten sposób 15 serwisów. Ze względu na wybrany model usługi abonenci nie będą musieli korzystać z dekoderów PVR, by skorzystać z oferty.

Na 15 serwisach satelitarnych emitowanych będzie 60 filmów w miesiącu. Rocznie pojawi się minimum 320 pozycji. Co miesiąc w ofercie pojawi się 30 nowych pozycji, wymienianych co tydzień. W ciągu jednego dnia widz będzie mógł wybierać spośród około 15 propozycji. Kanały VOD – Domowej Wypożyczalni Filmowej znajdą się na pozycjach 51-65 na liście Cyfrowego Polsatu.

Jest to projekt nowatorski. Odróżniający się od projektów n czy CYFRY+ powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Wszyscy nasi abonenci chcą mieć łatwy i funkcjonalny dostęp do możliwie najbogatszej oferty filmowej, a jednocześnie cenią sobie swobodę i możliwość wyboru. Dlatego na naszą usługę przeznaczyliśmy 15 kanałów satelitarnych. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie technologiczne, które pozwala wszystkim abonentom i użytkownikom, bez względu na rodzaj posiadanego dekodera wypożyczać filmy z naszej oferty – dodał Libicki.

Początkowo w ofercie wypożyczalni znajdą się filmy z biblioteki Monolith Films, między innymi „Slumdog: Milioner z ulicy” czy „Zmierzch”.

Nowa usługa została podzielona na 3 kategorie: „Nowość”, „Hit” oraz „Katalog”. W zestawie „Nowość” znajdą się najnowsze produkcje, „Hit” to tytuły znane i poszukiwane przez widzów (np. „Zmierzch”). Z kolei „Katalog” będzie zawierał filmy lubiane, do których nie raz każdy widz powraca, np. „Czego pragną kobiety” czy thriller „Inni”.

Wszystkie pozycje filmowe można kupować pojedynczo i uzyskiwać do nich dostęp na 24 godziny. Dodatkowo istnieje możliwość dostępu do ok. 30 pozycji katalogowych w miesiącu. Dostęp jednorazowy kosztuje odpowiednio 11 zł (Nowości), 8 zł (Hit) oraz 5 zł (Katalog). Będzie możliwy miesięczny dostęp do filmów z kategorii „Katalog” w cenie 20 zł. Cyfrowy Polsat dotychczasowym abonentom proponuje także możliwość skorzystania z „portmonetki” z comiesięcznym limitem, zależnym od posiadanego pakietu.

Filmy można będzie zamawiać przez odświeżoną dziś stronę internetową Cyfrowego Polsatu, infolinię, SMS oraz punkty sprzedażowe. Obecnie oferta VOD obejmuje tytuły Monolith Films, w najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje z innymi dystrybutorami i producentami.

Źródło: Cyfrowy Polsat, Satkurier

Zobacz także:
Domowa Wypożyczalnia Filmowa w Cyfrowym Polsacie
Cyfrowy Polsat zapowiada Domowe Studio Filmowe PPV
Nowe kanały i usługi w Cyfrowym Polsacie

Podziel się

Zobacz także:

Jedna odpowiedź to “Domowa Wypożyczalnia Filmowa – VOD w CP”

  1. mm pisze:

    VOD to fajna sprawa, nie trzeba z domu do wypożyczalni wychodzić. Byłoby rewelacyjnie, gdyby Polsatowi udało się pozyskać filmy dystrybuowane przez Gutek Film.

Napisz komentarz

*