Strona główna > Cyfra+ > 5 GRUDNIA DATĄ OKRĄGŁEGO STOŁU DLA POLSKIEJ PIŁKI    

5 GRUDNIA DATĄ OKRĄGŁEGO STOŁU DLA POLSKIEJ PIŁKI

2009-11-05

TAK dla polskiej piłki!

CANAL+ informuje, że Okrągły Stół dla Polskiej Piłki odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. W głównej debacie oraz panelach tematycznych weźmie udział Minister Sportu Adam Giersz oraz kilkudziesięciu reprezentantów środowisk związanych ze sportem: instytucji i organizacji, sponsorów, kibiców oraz mediów. Celem debaty na temat problemów i bolączek polskiego futbolu jest wypracowanie przez panelistów konkretnych i konstruktywnymi rozwiązań i działań dla poprawy kondycji rodzimej piłki.

„Polskiej piłce potrzeba pozytywnych zmian i sukcesów na boiskach. Aby to nastąpiło, potrzeba w pierwszej kolejności konstruktywnego dialogu wszystkich przedstawicieli środowiska sportowego. Obecnie nie ma jednak platformy do takiej dyskusji, w szczególności pomiędzy skonfliktowanymi stronami, choć każdej z osobna z pewnością zależy na przyszłości polskiej piłki” – powiedział inicjator przedsięwzięcia Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu CANAL+ Cyfrowy. „Z tego powodu i z racji naszego wieloletniego zaangażowania w rozwój polskiego futbolu wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki. Chcemy, aby jego efektem było wypracowanie konstruktywnych wniosków i podjęcie konkretnych działań.” – dodał Prezes Zarządu CANAL + Cyfrowy.

Organizowane przez CANAL+ spotkanie odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. Udział w nim, oprócz Ministra Sportu Adama Giersza, potwierdzili już m.in. prezes PZPN Grzegorz Lato, prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko, prezes spółki PL 2012 Michał Herra. W spotkaniu będzie uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli kluczowych dla polskiego sportu organizacji i instytucji, władz państwowych, organizacji kibiców, sponsorów polskiej piłki i mediów.

Formuła Okrągłego Stołu obejmie debatę otwierającą, podczas której uczestnicy przedstawią swoje oczekiwania, prace merytoryczne w panelach tematycznych oraz debatę główną, podsumowującą wyniki prac. W ramach panelowych dyskusji zostaną podjęte najistotniejsze dla dzisiejszego futbolu problemy, m.in.: rozwoju infrastruktury, systemu szkoleniowego, młodzieży, zarządzania piłką, planu dla reprezentacji, sędziowania. Zostanie także podjęty temat korupcji, kultury kibicowania i bezpieczeństwa na trybunach.

Przygotowując program debaty CANAL+ zwrócił się do środowiska, w tym także do mediów, z prośbą o wskazanie bolączek polskiej piłki oraz tematów do dyskusji.

„Bardzo ważne jest dla nas, aby w spotkaniu wzięli udział wszyscy ci, którym zależy na dobru polskiej piłki. Wierzę, że w ramach debaty wypracujemy konkretne propozycje. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, zacznijmy jednak działać już teraz, mówiąc tak dla polskiej piłki” – dodaje Bertrand Le Guern.

Organizacja Okrągłego Stołu jest kolejnym przejawem aktywnego włączania się CANAL+ w szukanie pozytywnych rozwiązań oraz odbudowę pozytywnego klimatu wokół polskiego futbolu. We wrześniu br. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy CANAL+ był współorganizatorem panelu dyskusyjnego „Gdzie jest polska piłka nożna? Sukcesy i wyzwania profesjonalizacji polskiego futbolu” z udziałem byłego selekcjonera francuskiej kadry piłkarskiej, Aimé Jacqueta, jednego z reformatorów francuskiej piłki. Kolejnym działaniem jest decyzja o wznowieniu w tym roku Piłkarskich Oscarów, jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce.

TAK dla polskiej piłki!

CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium dostępna na komplementarnych kanałach CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport i CANAL+ Sport2, które dają widzom możliwość dogodnego wyboru programów i czasu ich emisji. Programy CANAL+ nadawane są również w wysokiej rozdzielczości w CANAL+ Sport HD i CANAL+ Film HD. Stacje dostępne są w ponad 80 sieciach TV kablowej oraz na platformie cyfrowej CYFRA+, a także jako samodzielna oferta pod nazwą Multipakiet CANAL+ niezależna od oferty platformy. CANAL+ należy do spółki CANAL+ Cyfrowy, operatora platformy CYFRA+ i nadawcy kanałów telewizyjnych.

Wydarzenia sportowe emitowane są głównie w CANAL+ Sport i CANAL+ Sport2. Stacja posiada prawa do prezentowania wszystkich spotkań Ekstraklasy. Ponadto, transmituje mecze najsilniejszych piłkarskich lig zagranicznych: angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, a także koszykarskie rozgrywki NBA, WNBA i Euroligi, żużlowy cykl Grand Prix i Drużynowy Puchar Świata, Puchar Sześciu Narodów w rugby, mityngi lekkoatletyczne, zawodowy boks oraz poker. W ostatnim czasie na antenie pojawiły się prestiżowe zawody jeździeckie. Część wydarzeń relacjonowanych jest w technologii HD.

Źródło: www.canalplus.pl

Podziel się

Zobacz także:

Napisz komentarz

*